[صفحه اصلی ]   [Archive] [ English ]  
:: صفحه اصلي :: درباره نشريه :: آخرين شماره :: تمام شماره‌ها :: جستجو :: ثبت نام :: ارسال مقاله :: تماس با ما :: راهنمای نویسندگان ::
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
اطلاعات نشریه::
آرشیو نشریه::
برای نویسندگان::
برای داوران::
تماس با ما::
مقالات آماده انتشار::
::
ویراستاری مقالات فارسی

AWT IMAGE

اصلاح منابع با نرم افزار EndNote

ترجمه فارسی به انگلیسی

ویراستاری مقالات انگلیسی

..
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
عضویت در خبرنامه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
دانشگاه های علوم پزشکی

دانشگاه علوم پزشکی اراک
دانشگاه علوم پزشکی اردبیل 
دانشگاه علوم پزشکی ارومیه
دانشگاه علوم پزشکی اصفهان
دانشگاه علوم پزشکی ایران
دانشگاه علوم پزشکی ایلام 
دانشگاه علوم پزشکی البرز 
دانشگاه علوم پزشکی بابل

دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله 
دانشگاه علوم پزشکی بوشهر 
دانشگاه علوم پزشکی بیرجند 
دانشگاه علوم پزشکی تبریز 
دانشگاه علوم پزشکی تهران 
دانشگاه علوم پزشکی زاهدان 
دانشگاه علوم پزشکی زنجان
دانشگاه علوم پزشکی سمنان
دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی 
دانشگاه علوم پزشکی شیراز 
دانشکده علوم پزشکی فسا 
دانشگاه علوم پزشکی کاشان 
دانشگاه علوم پزشکی کردستان 
دانشگاه علوم پزشکی کرمان 
دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه 
دانشگاه علوم پزشکی گیلان 
دانشگاه علوم پزشکی لرستان
دانشگاه علوم پزشکی مشهد 
دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان 
دانشگاه علوم پزشکی همدان 
دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم پزشکی تهران 
دانشگاه علوم پزشکی کهکیلویه و بویر احمد  

..
IRCT

AWT IMAGE

..
MeSH

AWT IMAGE

..
چاپ الکترونیک

 AWT IMAGE

این نشریه صرفاً به صورت الکترونیکی منتشر می شود و نسخه کاغذی ندارد.

..
International License

Creative Commons License
Education Strategies in Medical Sciences Journal by www.edcbmj.ir is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

..
:: ضوابط نگارش و پذیرش مقاله در نشریه ::

1. لطفا مقاله خود را قبل از ارسال، با فرمت استاندارد مجله مطابقت دهید (نمونه فرمت) /(لینک کمکی)

2. تکمیل فرم تعهد نامه مالکیت معنوی مقاله 

شرایط پذیرش مقاله

  ـ مقالات ارسالی تنها در قالب تعیین­ شده مجله مورد بررسی اولیه قرار می‌گیرند و در صورت عدم رعایت ساختار مورد نظر، به نویسنده برگردانده می‌شوند.

  ـ مقالات ارسالی نباید به ­طور هم­زمان برای سایر مجلات ارسال شده یا در مجله دیگر به چاپ رسیده باشند.

  از آنجا که مقالات منحصراً به ­صورت الکترونیکی و از طریق سایت اختصاصی مجله پذیرفته می­ شوند، نویسندگان محترم باید ابتدا به­ عنوان کاربر در پایگاه ثبت نام نمایند. برای ارسال مقاله و پیگیری آن به آدرس http://www.edcbmj.ir مراجعه فرمایید.

  - مقاله ارسالی باید پژوهشی و حاصل تحقیق نویسنده(گان) باشد؛ مقالات ترجمه­ ای پذیرفته نمی­شوند.

    - مقالات " مروری " از اشخاص مجرب، با بصیرت کامل از موضوعی خاص، دارای ارجاع به تعداد قابل­ قبولی از مقالات منتشر شده خود پذیرفته می­ شود.

  - زبان مقاله باید فارسی باشد. از آوردن اصطلاحات خارجی که معادل­ های دقیق و رسایی در زبان فارسی دارند خودداری شود و در مواقع ضروری، معادل لاتین لغت مورد نظر، جلوی آن در پرانتز نوشته شود.

  

  اصول کلی

  - مقالات رسیده پس از بررسی در کمیسیون اولیه برای داوری ارسال می­ شوند و پس از اخذ نظر داوران جهت تایید نهایی در هیات تحریریه مطرح می‌شوند.

  - مقالاتی که برای چاپ آماده شده ­اند برای تایید نهایی به نویسنده ارجاع می شود. صحت و سقم و مسئولیت مطالب مقاله به عهده نویسنده(گان) است.

  - مجله راهبردهای آموزش حق رد یا قبول و نیز ویراستاری مقالات را برای خود محفوظ می­ دارد. هیات تحریریه در انجام اصلاحات (با تایید مؤلف) آزاد است.

  - این نشریه صرفاً به صورت الکترونیکی منتشر می شود و نسخه کاغذی ندارد.

  - چاپ و انتشار مطالب مندرج در این مجله به شرط ذکر منبع "دوماهنامه علمی- پژوهشی راهبردهای آموزش در علوم پزشکی" بلامانع است.

  - تکمیل و امضاء فرم تعهدنامه توسط همه نویسندگان الزامی است و از بررسی و چاپ مقالاتی که فرم تعهدنامه نویسندگان را پر نکرده باشند خودداری می‌شود (نمونه فرم در سایت مجله موجود است).

  - از نویسندگان محترم برای داوری مقاله هزینه­ ای دریافت نمی­ شود ولی مقالات پذیرفته شده برای انتشار باید بخشی از هزینه آماده سازی را تامین نمایند. کلیه حقوق مقالات منحصراً در اختیار دانشگاه علوم پزشکی بقیه­ ا...(عج) است.

  - استفاده عمومی از مجله در پایگاه ­های الکترونیکی مختلف بر اساس نظر صاحب امتیاز مجله تا اطلاع ثانوی به صورت رایگان است.

  - مسایل اخلاق پزشکی در تحقیق رعایت شود.

  - به گمنام ماندن بیمار و حفظ اسرار پزشکی آنان در مقاله عمل نموده و هرگونه نشانه­ ای که بتوان با آن هویت بیمار را شناخت حذف گردد.

 

  دستورالعمل نگارش و ارسال مقالات پژوهشی

  1- فرستنده مقاله به عنوان رابط کلیه امور مجله در مورد مقاله در نظر گرفته می­ شود و کلیه مکاتبات و اطلاع­ رسانی­ های بعدی با وی صورت می­ گیرد. در هنگام ارسال مقاله باید نامه ­ای مبنی بر تایید نویسنده رابط به امضای کلیه نویسندگان به مجله ارسال شود که در آن ترتیب درج اسامی نویسنگان و یک " نویسنده مسئول " نیز مشخص شده باشد (قالب خام این نامه را از اینجا بگیرید).

   2- به هنگام ارسال یا ویرایش پرونده مقاله دقت داشته باشید که چکیده فارسی و انگلیسی و کلیدواژه­ های فارسی و انگلیسی و همچنین مشخصات خواسته شده نویسنگان به دقت در جای مناسب نوشته شوند. مقالات فاقد این اطلاعات در سیستم بررسی وارد نمی­ شوند.

   3- مقاله باید از نظر ساختار حایز شرایط زیر باشد:

  الف) عنوان فارسی و انگلیسی (ترجمه دقیق)

  ب) چکیده فارسی و انگلیسی (ترجمه دقیق) دارای بخش­های

اهداف (Aims) ، روش­ ها (Methods) ، یافته­ ها (Results) و نتیجه­ گیری(Conclusion) و 150 تا 250 کلمه فارسی و 150 تا 250 کلمه انگلیسی

  نکته: چکیده به هیچ عنوان دارای مقدمه نیست و مقدمه­ای بر مقاله نیز محسوب نمی­شود. چکیده باید بتواند بیشترین مقدار اطلاعات مربوط به مقاله را در کمترین حجم ممکن بیان نماید و در واقع تابلوی مقاله شماست.

  ج) کلیدواژه­ های فارسی و انگـلیسی (ترجمه دقیق)، حداقل 3 و حداکثر 6 کلمه، باید از MeSH ) Medical Subject Heading ) انتخاب گردند.

  د) متن اصلی دارای مقدمه، روش ­ها، نتایج، بحث و نتیجه­ گیری (همگی دارای عدد ارجاعات به منابع داخل کروشه) و تقدیر و تشکر (در صورت صلاح­دید نویسنده و حداکثر در 3 سطر) و تعارض منافع

  ه) ارجاع به منابع در همه­ موارد لازم به ­صورت کامل رعایت شود (شیوه­ نامه منبع­نویسی در بخش دیگری از این مجله آورده شده است). برای ارجاع به یک منبع از سیستم شماره ­گذاری استفاده گردد. بدین شکل که منابع در قسمت فهرست منابع و براساس ترتیب استفاده در متن طبقه­ بندی گردیده و به ترتیب شمار­ه ­گذاری شوند. در هر کجای لازم متن، عدد مربوط به منبع مورد نظر در کروشه آورده شود.

 

  4- کل متن به صورت یک­ستونی و در کاغذ A4 با فواصل مساوی 3 سانتیمتر از بالا، پایین، چپ و راست صفحه تایپ شوند. برای تایپ قسمت­ های مختلف مقاله به شرح زیر عمل نمایید:

  الف) تمام متون فارسی باید با فونت Bnazanin و تمام متون انگلیسی با فونت Times New Roman تایپ شوند. در صورت احتیاج، فونت­ های فوق را از سایت www.fontsfa.com دریافت کنید.

  ب) فواصل خطوط در تمام مقاله 1 واحد باشد.

  ج) فایل اصلی باید دارای 4 قسمت مجزای جلد (1 صفحه)، صفحه اول (1 صفحه)، متن اصلی و اشکال و نمودارها باشد.

  د) فایل بدون نام نویسندگان باید دارای 3 بخش مجزای صفحه اول، متن اصلی و اَشکال باشد (نکته: توجه کنید که هیچ­ گونه مشخصاتی از نویسندگان در آن وجود نداشته باشد).

  ه) در صفحه جلد باید عنوان فارسی و انگلیسی مقاله با اندازه فونت 14 و بُلد (Bold) نوشته شود. مشخصات کلیه نویسندگان باید در این صفحه با اندازه فونت 12 نوشته شود.

  مشخصات نویسنده مسئول با فرمت زیر

  (نام، نام­ خانوادگی، درجه علمی، رشته تحصیلی یا تخصص، شماره همراه، شماره محل کار، آدرس آکادمیک و آدرس پست الکترونیک)

  به طور کامل درج شود.

  نکته) آدرس آکادمیک به این صورت نوشته می­شود: نام گروه، نام بخش، نام دانشکده، نام دانشگاه، شهر، کشور.

  اطلاعات نویسندگان دیگر با فرمت زیر

  (نام، نام­ خانوادگی، درجه علمی و عنوان رشته تحصیلی و آدرس آکادمیک)

  به طور کامل درج شده و ترتیب قرار گرفتن نام آنها مشخص شود.

  و) در صفحه اول باید ابتدا چکیده و کلیدواژه ­های فارسی (اندازه 11) و سپس چکیده و کلیدواژه­ های انگلیسی (اندازه 10) نوشته شود.

  ز) نوشته ­های فارسی صفحات متن اصلی مقاله با فونت اندازه 12 و نوشته­ های انگلیسی با فونت اندازه 11 نوشته شوند. تیترها بُلد باشند. منابع در انتهای متن اصلی و با اندازه فونت 10 نوشته شوند.

  ح) دیاگرام­ ها و جداول در متن مقاله درج کنید. دقت کنید توضیحات جداول بصورت واضح و فاقد اطلاعات تکراری در متن بوده و حتما شماره و توضیح (اندازه فارسی 10 و انگلیسی 9) داشته باشند. در متن برای شماره ­گذاری و ارجاع به تصاویر، جداول و نمودارها سه سری شماره­ گذاری مستقل انجام شود. تصاویر، شـامل شکل­ های استفاده شده از منابع و عکس­ های تهیه ­شده توسط نویسندگان است. در این متن، تصویر، جدول یا نمودار، فقط در مکان­هایی که باید هرکدام از موارد فوق قرار گیرند، شماره­ تصویر، جدول یا نمودار آورده­ شده در متن، به صورت وسط­چین، با یک خط فاصله از متون بالا و پایین آورده شود. در صورت وجود هرگونه کلیشه، نگاتیو یا عکس رادیوگرافی، اصل سند برای مجله ارسال شود.مجموع عکس ها و جداول نباید از 15 بیشتر شود.
 

  ط ) متن مقاله به فارسی نوشته شود و از نگارش کلمـات لاتین به صورت فارسی اکیدا پرهیز گردد؛ مگر در مواردی که هیچ جـایگـزین پذیرفته­ شده­ ای برای واژه­ مورد نظر موجود نباشد. در هر جای متن که لازم به نظر می­ رسد، معادل لاتین کلمه­ فارسی نوشته شده در همان محل و داخل پرانتز آورده شود. بدیهی است که معادل لاتین یک کلمه­ مشخص، فقط یک­بار و در اولین مورد استفاده ­ی کلمه­ فارسی آن نوشته می­ شود.

منابع: 

فرمت منابع ونکوور بوده و منابع در داخل متن به ترتیب از شماره یک داخل کروشه [] و به صورت سوپراسکرپت []  قرار گیرند. 

در قسمت منابع: 

بعد از نام شش نوسنده کلمه et al قرار گیرد.
نام مجلات به صورت خلاصه شده ذکر گردد. خلاصه نام مجلات در گوگل قابل جستجو است.  

Issue داخل پرانتز باشد. 

از منابع معتبر که دارای حداقل خلاصه انگلیسی است، استفاده گردد. 

Journal

1. Vega KJ, Pina I, Krevsky B. Heart transplantation is associated with an increased risk for ancreatobiliary disease. Ann Intern Med. 1996;124(11):980-983.

2. Badri Gargari R, Fathi Azar E. A comparison of the effect of the group problem based learning and traditional teaching on critical thinking of teacher students. Stud Educ Psychol. 2007;8(2):27-42. [Persian]

Book

1. Ringsven MK, Bond D. Gerontology and leadership skills for nurses. 2nd ed. Albany (NY): Delmar Publishers; 1996.

Chapter

1. Phillips SJ, Whisnant JP. Hypertension and stroke.In: Laragh JH, Brenner BM (Eds). Hypertension: pathophisiology, diagnosis, and management. 2nded. New York: Raven Press; 1995. p. 465-78.

توجه: از نویسندگان محترم تقاضا می­شود در هنگام ارسال مقالات به نکات فوق توجه فرمایند. مسئولیت ناشی از عدم رسیدگی به مقالاتی که ساختار نگارشی اشتباه دارند، برعهده نویسنده مسئول گرامی می باشد.

دفعات مشاهده: 34914 بار   |   دفعات چاپ: 2375 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 605 بار   |   2 نظر
::
دوماهنامه علمی- پژوهشی راهبــردهای آموزش در علوم پزشکی Education Strategies in Medical Sciences
Persian site map - English site map - Created in 0.054 seconds with 1092 queries by yektaweb 3603